Akreditovaný trenérský kurz podle moderní vývojové kineziologie

INSTRUKTOR FITNESS  Termín kurzu je 7.11. 2020 - 10.1. 2021

ZVÝHODNĚNÁ CENA KURZU PRO DALŠÍCH 5 OBJEDNÁVEK

VZHLEDEM K SITUACI OHLEDNĚ COVID-19 MŮŽE DOJÍT K POSUNUTÍ POČÁTKU KURZU O 1-2 TÝDNY STEJNĚ TAK, JAK TOMU BYLO I V BŘEZNU. V TOMTO PŘÍPADĚ VÁM ZAŠLEME STUDIJNÍ SKRIPTA K SAMOSTUDIU, AŤ VYUŽIJETE VEŠKERÝ ČAS.


0+
Již vyškolených trenérů

Absolvováním kurzu se naučíte: 

Diagnostiku pohybového aparátu

Základní anatomii našeho těla

Cvičení na strojích, pomůckách a s vlastní vahou

Tvořit základní jídelníček na míru

Tvořit základní tréninkový plán na míru

Základní marketing - kde a jak sehnat svoji klientelu

Kurzem INSTRUKTOR FITNESS vás provedou:

Lukáš Hajný
Lukáš Hajný
Majitel Fitpraha, školitel marketing, komunikační dovednosti
Aleš Vítek
Aleš Vítek
Zakladatel Fitpraha, školitel diagnostika, zásobník cviků, metody posilování
Marek Solnička
Marek Solnička
Školitel zásobník cviků, oslabené partie, psychologie, komunikační dovednosti
Matěj Šindelář
Matěj Šindelář
Školitel zásobník cviků, oslabené partie, psychologie, komunikační dovednosti
Michaela Vítková
Michaela Vítková
Manažerka Fitpraha, školitelka anatomie, zvláštní kategorie cvičenců, první pomoc
Veronika Vysoudilová
Veronika Vysoudilová
Školitelka strečink, oslabené partie, první pomoc
Kateřina Novotná
Kateřina Novotná
Školitelka výživa, psychologie
Andrea Hocková
Andrea Hocková
Školitelka strečink, oslabené partie, zásobník cviků

TRENÉRSKÁ ŠKOLA FITPRAHA

Naše trenérská škola Fit Praha existuje přes 9 let. Vyškolili jsme více než 1700 studentů.

Mnoho z nich se stalo fitness instruktory, ke kterým se klienti rádi vrací a doporučují je svým znamým. Náš kurz byl odrazovým můstkem pro jejich úspěšnou kariéru trenéra.

Ostatní u nás studovali z jiného důvodu - chtěli se sami naučit cvičit správně. Naučili jsme je cvičit podle vývojové kineziologie tak, aby se cítíli a vypadali dobře. A hlavně, aby se nezranili a zlepšili si zdraví. 

Ať už je váš důvod pro kurz Instruktora fitness jakýkoli, uděláme maximum, abychom vám na vaší cestě pomohli.

Náš trenérský kurz je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT). Jeho úspěšným absolvováním získáte trenérskou licenci, na jejímž základě si můžete nechat vystavit živnostenské oprávnění.

Učíme posilování v souladu s vývojovou kineziologií

V našem kurzu učíme posilování v souladu s vývojovou kineziologií. Nic vám tento termín neříká? 

Jde o soubor cvičebních technik používaných k odstranění nebo zmírnění vadného držení těla. Jejím základním principem je fakt, že v centrálním nervovém systému člověka jsou geneticky zakódované vrozené pohybové vzory.

Proto netrénujeme jednotlivé svaly, ale právě pohyby, které vychází z celého těla. Cviky mapují přirozenou lidskou motoriku. Snižuje se tak riziko zranění a přetěžování těla. 

Pomocí cviků vracíme tělo k tomu, jak by se od přírody mělo pohybovat - bez špatných návyků z dospělosti (sezení u počítače, atd.). Cvičení vede ke svalové souhře a k napřímení.

V kurzu Fitness instruktora vás naučíme cvičit tak, abyste svaly nabírali efektivně, zlepšili si zdraví (držení těla, pohyby, atd.) a snížili riziko zranění na minimum.

Poslechněte si, co o kurzu říkají naši studenti

Vše o trenérském kurzu

TEORETICKÁ ČÁST 100 HODIN

I my sami se dále vzděláváme. Proto dobře víme, že nezáleží jen na znalostech učitele, ale také na tom, jak je dokáže žákovi předat.

Není nic horšího, než když se vzdáte volného víkendu, trávíte hodiny v lavici a ještě musíte vydat všechny mentální síly na udržení pozornosti - protože učitel neumí látku vysvětlit zajímavě. (vyzkoušeli jsme za vás)

Slibujeme, že u nás nebudete usínat! 🙂 I náročnější témata se snažíme podávat atraktivně, záživně, s lehkostí a humorem.

Chceme, abyste si co nejvíce informací zapamatovali na "první dobrou" a nemuseli jste se dlouhé hodiny biflovat sami doma.

Učíme z vlastních skript, která pravidelně aktualizujeme, abychom udrželi krok s nejnovějšími vědeckými poznatky o cvičení a lidském těle.

Skripta od nás samozřejmě dostanete.

Na jaká témata se můžete těšit? : 

 • Anatomie lidského těla
  Základ, díky kterému pochopíte funkce jednotlivých svalů v lidském těle. Naučíte se analyzovat jednotlivé pohyby a využít tyto znalosti k efektivním tréninkům.
 • Diagnostika pohybového aparátu
  Základní dovednost, kterou musí každý pořádný trenér znát. Naučíte se, jak vypadá správné držení těla, jak provádět diagnostiku zkrácených a oslabených svalů, a jak odhalit svalové dysbalance. Na základě toho pak můžete sestavit efektivní cvičební plány, které berou ohled na současný zdravotní stav klienta.
 • Sestavení cvičebního plánu
  Každý klient má nějaký cíl. Někdo chce hubnout, jiný zas nabrat svalovou hmotu. Naučíme vás, jak udělat trénink tak, aby bylo dosaženo cíle, a spokojenost byla na obou stranách.
 • Správné stravování
  Zdravá výživa ke sportu prostě patří. Naučíme vás zásady zdravého stravování a samozřejmě také dostanete informace o doplňcích výživy.

PRAKTICKÁ ČÁST 50 HODIN

Teorii si ukazujeme a rozvíjíme v praxi. Posilovnu máme vedle učebny. Vše je na jednom místě. Nemusíte ztrácet čas přejížděním.

V kurzu máme vždy maximálně 25 studentů. Jedná se o ideální počet, který nám umožňuje:

 • Věnovat se vám individuálně
 • Názorně si na studentech ukázat přístupy k různým typům a úrovním cvičenců

Pokud se necítíte mezi větším počtem nových lidí komfortně, nemusíte mít strach. Všechny lekce probíhají v přátelské atmosféře.

Učíme zábavnou formou - pomocí her a okamžité zpětné vazby. Správné provedení cviků si zapamatujete rychleji a trvaleji. 

 • Strečink
  Ukážeme si, jak má správný strečink vypadat a proč ho nesmíme podceňovat. Vyzkoušíte si různé cviky na protažení jednotlivých svalových partií.
 • Zásobník cviků
  Kurz ukončíte s rozsáhlým zásobníkem cviků pro jednotlivé svaly a svalové skupiny. Od nejjednodušších po nejnáročnější. Důraz je kladen na správnou techniku provedení cviku. Cvičit budeme na strojích, s činkami, s balančními pomůckami (například bosu, fitball, závěsný systém atd.), cviky s vahou vlastního těla.

ZKOUŠKA

Zkouška

Nutná součást kurzu, které se často studenti obávají. V případě našich kurzů zbytečně. Zkoušky bereme jako nástroj pro upevnění získaných znalostí, ne jako příležitost někoho vykoupat.

Proto v průběhu kurzu píšeme tři testy. Motivují vás se připravovat průběžně a tím si probíranou látku lépe zapamatovat. Na konci kurzu se tak nemusíte drtit všechno učivo najednou a stresovat se.

S blížícím se koncem kurzu si vyberete jedno z 5 témat (různé typy klientů, s kterými se můžete v praxi potkat) a napíšete seminární práci - popíšete, jak byste ke klientovi přistupovali a sestavíte mu ukázkový trénink. Vycházíte ze znalostí nabytých v průběhu kurzu.

Posledním krokem k získání trenérské licence je ústní zkouška z teorie a praxe. Ověříme si, že jste danou látku pochopili a případně vám ještě vyjasníme menší nejasnosti.

Zkoušku můžete opakovat. Každý pokus navíc stojí 500 Kč.

Po úspěšném absolvování získáváte trenerskou licenci, na jejímž základě můžete požádat o vydání živnostenského oprávnění.

KDY

Termín kurzu je 7.11. 2020 - 10.1. 2021

KDE

Kurz probíhá ve FITNESS STAR, Vojtíškova 1783, Praha 11, 148 00

CENA KURZU

Ceny kurzu jsou KONEČNÉ, tzn. obsahují i cenu za studijní materiály a vstupy do fitka.

CENA KURZU:

Individuální kurz INSTRUKTOR FITNESS
49 900 Kč
17 900 Kč
Délka studia 2 až 4 měsíce
Speciální akce do 31.10.2020

Pro přihlášení vyplňte formulář níže: