607 866 333 | info@fitpraha.cz

Ing. Lukáš Vrána

image

Ing. Lukáš Vrána

Ing. Lukáš Vrána

Lektor a poradce pro výživu
Vedoucí projektu Fitsite.cz

K výživě mě přivedla cesta postupně přes sport, kterému jsem se věnoval na závodní úrovni do 24 let (bojové sporty). Výživu považuji za jeden z hlavních pilířů zdravého životního stylu spolu s fyzickou aktivitou a správným myšlením. Vzhledem k tomu, že jsem řadu let působil v managementu developerských a konzultačních společností, vím, že správně nastavený životní styl má nezanedbatelný vliv i na psychiku a celkovou výkonnost člověka.
Oblasti výživy a suplementace se věnuji přibližně 8 let. Za tu dobu jsem vyškolil stovky studentů buď v rámci vlastních kurzů, nebo jako lektor v jiných společnostech. V současnosti vedu vlastní kurzy, workshopy a školím pro různé firmy nebo organizace.

V průběhu mojí praxe jsem měl možnost pracovat s řadou vrcholových sportovců (atletika, fotbal, hokej,...) včetně některých olympioniků, spolupracovat s řadou odborníků z příbuzných oborů a dlouhodobě spolupracovat s Marianem Jelínkem (přední osobnost v oblasti koučingu, trenér hokejové reprezentace, bývalý osobní trenér Jaromíra Jágra).

Hlavní obory mojí činnosti:

redukce hmotnosti
sportovní poradenství pro vrcholové i rekreační sportovce
nastavení životního stylu (stravovací režim)
sestavování stravovacího režimu a suplementace na základě zdravotního stavu, analýzy stopových prvků, s ohledem na fyzický a psychický stav jedince/sportovce, systematická úprava režimu dle období, ve kterém se sportovec nachází (přípravné, soutěžní,...)
možnost zajištění analýzy stopových prvků z vlasů a následný návrh stravy a suplementace přímo „na míru“


Pořádání kurzů,odborných přednášek a školení:

Výživa a suplementace ve sportu
Zvyšování regenerace ve vrcholovém sportu
Problematika multivitamínových doplňků
Význam bílkovin ve stravě, kvalita proteinových doplňků
Zdravý životní styl
Problematika nápojů a tekutin
Možnosti redukce hmotnosti
Jiná odborná témata