Trenérské kurzy

Již pro Vás máme vypsaný další termín kurzu, a to na 24. listopadu. Registrovat se můžete již nyní přes rezervační formulář pod tímto textem ⇓ Budeme se na Vás těšit 🙂

 

 

Baví Vás fitness a zdravý životní styl? Staňte se instruktorem fitness!
V našem trenérském kurzu se naučíte:
– diagnostiku pohybového aparátu
– sestavování cvičebního plánu
– anatomii lidského těla
– strečink
– zásobníky cviků
– základy správného stravování a sestavování jídelníčků

 

Lavicím, židlím, tabulím a protivným učitelům už odzvonilo! U nás to platí na 100%. Chodí k nám lidé, co mají stejné zájmy jako my, a proto od nás můžete očekávat přátelský přístup a příjemnou atmosféru.
Vyškolíme z Vás kvalifikované instruktory fitness, kteří budou brát ohled na zdraví svých klientů.

Dobrý trenér se musí celý život vzdělávat, a proto máme připravené i nejrůznější odborné semináře (balanční pomůcky, závěsné systémy, kineziotaping atd.), kde si můžete i po ukončení kurzů zvyšovat svou kvalifikaci a prohlubovat znalosti.

Termíny

Zimní kurz – kurz bude probíhat o víkendech v tomto termínu:

24.11. – 27.1. 2019

Zimní termín:
– zahájení 24. listopadu

Cena:

7.990,- Kč

Co Vás v našem kurzu čeká?

 • diagnostika pohybového aparátu
  Základní dovednost, kterou musí každý pořádný trenér znát. Naučíte se, jak vypadá správné držení těla, jak provádět diagnostiku zkrácených a oslabených svalů, a jak odhalit svalové dysbalance. Na základě toho pak můžete sestavit efektivní cvičební plány, které berou ohled na současný zdravotní stav klienta.
 • sestavování cvičebního plánu
  Každý klient má nějaký cíl. Někdo chce hubnout, jiný zas nabrat svalovou hmotu. Naučíme Vás, jak udělat trénink tak, aby bylo dosaženo cíle, a spokojenost byla na obou stranách.
 • anatomie lidského těla
  Základ, díky kterému pochopíte funkce jednotlivých svalů v lidském těle. Naučíte se analyzovat jednotlivé pohyby a využít tyto znalosti k efektivním tréninkům.
 • strečink
  Ukážeme si, jak má správný strečink vypadat a proč ho nesmíme podceňovat. Vyzkoušíte si různé cviky na protažení jednotlivých svalových partií.
 • zásobníky cviků
  Kurz ukončíte s rozsáhlým zásobníkem cviků pro jednotlivé svaly a svalové skupiny. Od nejjednodušších po nejnáročnější. Důraz je kladen na správnou techniku provedení cviku. Cvičit budeme na strojích, s činkami, s balančními pomůckami (například bosu, fitball, závěsný systém atd.), cviky s vahou vlastního těla.
 • správné stravování
  Zdravá výživa ke sportu prostě patří. Naučíme Vás zásady zdravého stravování a samozřejmě také dostanete informace o doplňcích výživy.

Ceník a bližší informace

Pokud Vás obsah kurzu zaujal a chcete se stát instruktorem fitness či osobním trenérem, máte na výběr dvě formy studia. Vyberte si tu, která pro Vás výhodnější:

 1. Individuální kurz

Individuální kurz probíhá ve všední dny v dopoledních nebo odpoledních hodinách. Snažíme se časově vyjít co nejvíce vstříc. Někdy jsme však více časově zaneprázdněni, proto je lepší si naše aktuální možnosti ověřit před registrací. Můžete nám zavolat na následující číslo: 607866333. Pokud Vám to nezvedáme, tak asi zrovna přednášíme. Nemějte obavy, zavoláme Vám nazpět hned, jak to bude v našich silách. Jestliže máte radši emailovou komunikaci, pište na 1fitpraha@gmail.com. Rádi zodpovíme veškeré Vaše dotazy. Délka individuálního studia je 2 až 3 měsíce, nejdéle však 6 měsíců. Individuální kurzy probíhají v Praze a Pardubicích.
Cena individuálního kurzu v Praze je 14.990,- (včetně DPH). Cena individuálního kurzu v Pardubicích je 8.990,- (včetně DPH).

 1. Řádný víkendový kurz

Víkendový kurz probíhá 8 víkendů po sobě jdoucích. Oba dny vždy od 8:00 do 16:00. Víkendové kurzy jsou vypisovány několikrát do roka. Kurz obsahuje celkem 154 výukových hodin (zahrnuje teorii, praxi, konzultace a ověřování znalostí).

Cena víkendového kurzu je 7.990,- (včetně DPH).

Náš trenérský kurz je akreditované MŠMT. Po jeho absolvování obdržíte certifikát, s nímž si můžete zažádat o zhotovení živnostenského listu.

 

Balanční pomůcky

 

 

Seminář cvičení na balančních pomůckách všeho druhu – gymball, overball, bosu, balanční úseče, a řada dalších.

 

Cvičení na balančních pomůckách je moderní a oblíbený systém cvičení určený pro komplexní zpevnění svalů celého těla, který má pozitivní vliv na zdravé držení těla, fyzickou kondici a redukci tuku. Cvičení je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií, ať už se jedná o vrcholové sportovce, nebo jen ty, kteří cvičí doma pro zdraví. Toto cvičení je výjimečné v tom, že zapojuje nejen vědomě ovládané svaly, ale i hluboké svaly, které na rozdíl od našich prapředků vinou moderního životního stylu nepoužíváme, a které jsou nezbytné pro správné držení těla. Ochablost těchto svalů pak zapříčiňuje velmi časté bolesti zad a kloubů. Seminář je vhodný jak pro profesionální fitness trenéry, tak pro zájemce z řad veřejnosti, kteří mají zájem zapojit balanční pomůcky více do svých tréninků, a využít tak jejich kladných vlastností.

Obsah semináře

 • Základy o balančních pomůckách
 • Způsoby cvičení s balančními pomůckami
 • Zapojení hlubokého stabilizačního systému „CORE“
 • Rozdíl mezi „CORE“ a  HSS (hluboký stabilizační systém)
 • Jak na zlepšení rovnováhy a stability
 • Zpevnění celého těla včetně svalů ovlivňující správné držení těla
 • Zdravé hubnutí, zpevnění celého těla, trénink vytrvalosti a celkové kondice
 • Zajištění tréninku bez zatěžování kloubů, tvrdých dopadů a namáhání kolen
 • Široký zásobník cviků od začátečníků po pokročilé

 

Po úspěšném absolvování kurzu obdržíte certifikát. 

Kineziotaping

 

 

 

Seminář oblíbené techniky kineziotapingu. Naučíme Vás, jak pomoci sám sobě nebo svým blízkým při bolestech pohybového aparátu, jak uvolnit přetížené svaly, a jak si pomoci ke správnému držení těla.

 

Co je to kineziotaping?

Kineziotaping (kineziologické tejpování) je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci. Během posledních let se kineziotaping rozšířil do celého světa. Dnešní sportovní svět se bez kineziotapingu již neobejde.

Kineziotaping neboli tejpování znamená lepení pružných pásek na kůži. Není to metoda léčby pouze pro sportovce, ale pro každého z nás, koho něco bolí.

Podle směru nalepení pásek a podle zvoleného napětí dovedeme svaly aktivovat nebo uvolňovat. Můžeme také nalepit pásky tak, aby zmírňovaly otoky, vyhlazovaly jizvy nebo pomáhaly ke správnému držení těla.

Tejpy se lepí na několik dní, kdy po celou dobu nalepení působí na danou část těla. Používáme tejpovací pásky nejkvalitnějších značek (Temtex, BB tape, KT tape) různých barev. Tejpy vám pomohou, ale v pohybu vás neomezují. Mohou se i namočit a na jejich funkci se nic nezmění. Těhotenství není kontraindikací, naopak – kineziotaping vám v těhotenství nebo i v šestinedělí uleví od bolestí zad či břicha.

KURZ KINEZIOTAPINGU (nezdravotnické profese)

V kurzu kineziotapingu neboli tejpování se naučíte, jak pomoci sám sobě nebo svým blízkým při bolestech pohybového aparátu, jak uvolnit přetížené svaly, jak si pomoci ke správnému držení těla, případně jak ulevit při otocích nebo pohmožděninách. A to vše pomocí pružných kineziotejpovacích pásek.

Určitě si i prakticky vyzkoušíte několik základních druhů tejpů a k ostatním dostanete alespoň teoretický návod. Dozvíte se, které části tejpů se natahují a které se jen pokládají, což je základ kineziotapingu, který se z žádných obrázků a fotek nenaučíte.

Jednu krabičku kvalitního kineziotejpu dostanete od nás zdarma.

S sebou si přineste: ostré nůžky, pohodlné oblečení a počítejte prosím s tím, že si budete odkládat do spodního prádla.

Po úspěšném absolvování kurzu obdržíte certifikát. 

Kineziotaping – pokračovací seminář

 

 

 

Pokračování oblíbeného kurzu kineziotapingu, ve kterém si zopakujete znalosti získané na základním semináři. Dále se dozvíte, jak ještě lépe pomoci sám sobě nebo svým blízkým při bolestech pohybového aparátu, jak uvolnit přetížené svaly, jak pomoci ke správnému držení těla, případně jak ulevit při otocích nebo pohmožděninách.

 

 

Co je to kineziotaping?

Kineziotaping (kineziologické tejpování) je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci. Během posledních let se kineziotaping rozšířil do celého světa. Dnešní sportovní svět se bez kineziotapingu již neobejde.

Kineziotaping neboli tejpování znamená lepení pružných pásek na kůži. Není to metoda léčby pouze pro sportovce, ale pro každého z nás, koho něco bolí.

Podle směru nalepení pásek a podle zvoleného napětí dovedeme svaly aktivovat nebo uvolňovat. Můžeme také nalepit pásky tak, aby zmírňovaly otoky, vyhlazovaly jizvy nebo pomáhaly ke správnému držení těla.

Tejpy se lepí na několik dní, kdy po celou dobu nalepení, působí na danou část těla. Používáme tejpovací pásky nejkvalitnějších značek (Temtex, BB tape, KT tape) různých barev. Tejpy Vám pomohou, ale v pohybu Vás neomezují. Mohou se i namočit a na jejich funkci se nic nezmění. Těhotenství není kontraindikací, naopak – kineziotaping Vám v těhotenství nebo i v šestinedělí uleví od bolestí zad či břicha.

KURZ KINEZIOTAPINGU (nezdravotnické profese) – pokračování

V pokračovacím kurzu kineziotapingu společně prohloubíme již nabyté znalosti a plynule navážeme dalšími technikami:

 • opakování technik ze základního kurzu – svalová technika, vazivová, korekční, lymfatická
 • technika svalová stimulační
 • tejpování akutních bolestivých stavů
 • tejpování v obličeji
 • tejpování karpálních tunelů
 • tejpování zápěstí, prstů a drobných kloubů
 • tejpování těhotných a po porodu
 • nejčastější tejpování u miminek
 • kombinování jednotlivých technik
 • tejpování diagnóz dle přání účastníků

Jednu krabičku kvalitního kineziotejpu dostanete od nás zdarma.

S sebou si přineste: ostré nůžky, pohodlné oblečení a počítejte prosím s tím, že si budete odkládat do spodního prádla.

Po úspěšném absolvování kurzu obdržíte certifikát.