607 866 333 | info@fitpraha.cz

Kineziotaping (27. 01. 2018)

Co je to kineziotaping?

Kineziotaping (kineziologické tejpování) je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci. Během následujících let se kineziotaping rozšířil do celého světa. Dnešní sportovní svět se bez kineziotapingu již neobejde.

Kineziotaping neboli tejpování znamená lepení pružných pásek na kůži. Není to metoda léčby pouze pro sportovce, ale pro každého z nás, koho něco bolí.

Podle směru nalepení pásek a podle zvoleného napětí dovedeme svaly aktivovat nebo uvolňovat. Můžeme také nalepit pásky tak, aby zmírňovaly otoky, vyhlazovaly jizvy nebo pomáhaly ke správnému držení těla.

DYNAMICKÉ TEJPY JSOU JEŠTĚ VÍCE PROTAŽITELNÉ A PRUŽNÉ, VHODNÉ PRO SPORTOVCE NEBO PRO KOREKCI DRŽENÍ TĚLA, POSTAVENÍ KLOUBŮ APOD.

Tejpy se lepí na několik dní, kdy po celou dobu nalepení působí na danou část těla. Používáme tejpovací pásky nejkvalitnějších značek (Temtex, BB tape, KT tape) různých barev. Tejpy vám pomohou, ale v pohybu vás neomezují. Mohou se i namočit a na jejich funkci se nic nezmění. Těhotenství není kontraindikací, naopak – kineziotaping vám v těhotenství nebo i v šestinedělí uleví od bolestí zad či břicha.

KURZ KINEZIOTAPINGU (nezdravotnické profese)

V kurzu kineziotapingu neboli tejpování se naučíte, jak pomoci sám sobě nebo svým blízkým při bolestech pohybového aparátu, jak uvolnit přetížené svaly, jak si pomoci ke správnému držení těla, případně jak ulevit při otocích nebo pohmožděninách. A to vše pomocí pružných kineziotejpovacích pásek.

Určitě si i prakticky vyzkoušíte několik základních druhů tejpů a k ostatním dostanete alespoň teoretický návod. Dozvíte se, které části tejpů se natahují a které se jen pokládají, což je základ kineziotapingu, který se z žádných obrázků a fotek nenaučíte.

Jednu krabičku kvalitního kineziotejpu dostanete od nás zdarma.

S sebou si přineste: ostré nůžky, pohodlné oblečení a počítejte s tím, že je možné, že si budete odkládat do prádla

 

Po úspěšném absolvování kurzu obdržíte certifikát. 

Kineziotaping

 • Jak pomoci sám sobě nebo svým blízkým při bolestech pohybového aparátu, jak uvolnit přetížené svaly, jak si pomoci ke správnému držení těla, případně jak ulevit při otocích nebo pohmožděninách.

  Termín:

  27. 01. 2018

  Obsazenost: 3/25

  Cena kurzu: 1290 Kč

  Lektor: Eliška Peterková